Sohbet,Chat,Kameralı Chat,Görüntülü Sohbet

İnternette Sohbet Etmenin Önemi | Chatdelisi,Kameralı ve Görüntülü Sohbet Chat ve Arkadaşlık
İnternet ve Sohbet

İnternet ve Sohbet

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ve akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle, mektuplar ve telefon SMS’lerinin tarih olduğunu söylemek mümkündür zira artık sosyal medya ve telefonlardaki özel mesaj sistemleri son zamanlarda fazlasıyla kullanımda ve önem kazanmaktadır. İş, okul, eğitim, bebek bakımı gibi pek çok konularda internet sitelerinden, Facebook, İnstagram, Twitter ve WhatsApp gibi sosyal medya platformlarından veya Chat adı verilen odalardan sohbet edebilmek mümkündür. Bu yerler birbirini tanıyan veya tanımayan pek çok kişinin birbiriyle sanal ortamda buluşup sohbet imkanı veren yerler olması nedeniyle çok rağbet görmektedir. Ayrıca kamera açarak görüntülü sohbet etme imkanı da vermektedir.

Sohbetler Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sanal ortamda olsa bile karşıdaki kişinin gerçek kişi olduğu unutulmamalı ve buna göre sohbet ortamı yaratılmalıdır. Sohbet dili sakin ve kibar olmalı, hakaret ve küfür içermemelidir. Bunun aksi davranışlar kişi hakkında dava açılmasına ve para ya da hapis cezasına neden olabilir. Kaldı ki kişiye duyduğunuz saygı aslında kendinize duyduğunuz saygının belirtisidir. Sohbet sırasında, TC Vatandaşlık numarası, banka kart şifresi ve aile ile ilgili bilgiler, ev adresi gibi bilgiler verilmemelidir. Tanımadığınız kişilere bu bilgileri vermeniz karşıdaki kişinin niyeti kötü ise istenmeyecek durumlar ortaya çıkarabilir.

Sohbet Türleri ve Önemi

İnternette sohbetlerin bir numaralı kullanıcıları kadınlardır. Bu sohbetlerin hiç bitmediği, her gün bir ilginç konu bulunup tartışıldığı bilinir. Bebek bakımı, yemek tarifleri, dekorasyon, yaptıkları el işlerinin tanıtılması, ticareti ile aşk acısı ve erkeklerden kaynana çekiştirilmesine kadar pek çok konulu sohbet bu ortamlarda yapılır. Öğrenci sohbetleri ders çalışmak için idealdir. Anlaşılmayan konular bilenlere anlattırılır, ödevler tartışılır ve öğretmenler bu sohbetler sırasında onlara katılabilir.

Erkeklerin sohbetleri ise genelde iş konuşmaları ve spor maçları üzerinedir. İş yerinde yapılacak çalışmalar, projeler ya yazışarak ya da görüntülü sistem kullanılarak yapılabilir. Spor maçlarındaki her durum buralarda tartışılabilir.

Her ne kadar eğlenceli görülse de küçük çocukları bu ortamlardan uzak tutmak gerekir. Günümüzde internet aracılığı ile yapılan özelikle çocuklara karşı suçlarda artış görülmektedir. Çocukların mümkün olduğunca buralardan uzak tutulması önemlidir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir