Sohbet,Chat,Kameralı Chat,Görüntülü Sohbet

Kadınlara İyi Gelen Besinler | Chatdelisi,Kameralı ve Görüntülü Sohbet Chat ve Arkadaşlık
Kadınlara İyi Gelen Besinler

Kadınların sağlığına iyi gelen besinler mevcuttur bunlardan bazıları rahim kanserine-menopoza göğüs kanseri gibi birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir.

Mutlaka Tüketilmesi Gereken Besinler

Nohut. Oldukça faydalı bir besin olan nohut kadınların menopoz döneminin daha rahat geçmesini sağlar. Yapılan araştırmalara göre içerisinde bulunan liften dolayı hem kabızlığa iyi gelir hem de kadınlarda oluşan meme kanserine koruyucu bir etki sağlar.Domates. Kadın sağlığına iyi gelen besinler arasında herkesin hemen hemen her gün tükettiği domates de yer almaktadır. İçerisinde bulunan yararlı maddeler sayesinde kadında oluşan meme ve rahim kanserine aynı zamanda kalp hastalıklarına iyi gelmektedir. Domatesin besin değerinin arttırılması için pişirilebilir.

Balık. İçerisinde bulunan yağ asidi vücut için önemli bir besindir. Kadın tükettiği taktirde hamilelik zamanında bebeğin hem sinirsel gelişimi için hem de vücut gelişimi için önemli bir besindir. Çocuk doğduktan sonra sütün kalitesini arttırdığı söylenmektedir. Yoğurt. İçerisinde bulunan yaralı bakteriler sayesinde sindirim sisteminin rahat çalışmasını sağlar hem de kolon kanserine iyi gelmektedir.

Ceviz. Meme kanserine karşı koruyuculuk sağlamak Yaban mersini suyu. Kötü bakterilerin oluşması için onlarla savaşıp oluşmasını engeller. İdrar yolu enfeksiyonlarını da önler. Sarımsak. Antibiyotik görevi görür. Mikrop ve bakterilerle savaşır. Siyah Çikolata. Her gün çikolata yiyen kadınlar yiyen kadınlar daha güzel geçer cinsel hayatları yemeyenlere göre kıyaslandığında. Su İçmek. Rahimi ve bütün vücudu temizler. Meyve ve Sebzeler. Adet kramplarını azaltır. Lifli yiyeceklerin de tüketilmesi gerekir. Badem ve Kabak Çekirdeği . Kaşıntıyı giderir ve rahat bir adet dönemi geçirilir. Limon . Rahmin bazik değerini dengeler. Bağışıklık

Kadınların Daha Sağlıklı Olması İçin Yapması Gerekenler

Kadınların tüketmesi gereken yiyeceklerin yanında spor yapmaları da gerekir bu onların daha çok zinde ve sağlıklı olmasını da sağlayacaktır. Tüketilen besinlerin mutlaka temiz -taze -yıkanmış ve zamanında tüketilmelidir. Kadın sağlığını koruması için besinlerin katkısız olması gerekir. Evde hazırladığı yemekler de aşırı tuzlu ve yağlı olmamalı aşırı şeker tüketiminden de kaçınmalıdır aynı zamanda unlu yiyeceklerden yani hamur işlerinden de kaçınmalı bu aşırı kilo almasına neden olacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir