Sohbet,Chat,Kameralı Chat,Görüntülü Sohbet

Kilo Verdiren Kadınlara Özel Diyetler | Chatdelisi,Kameralı ve Görüntülü Sohbet Chat ve Arkadaşlık
Kilo Verdiren Kadınlara Özel Diyetler

Kilo Verdiren Kadınlara Özel Diyetler

Dünya var oldukça kilo sorunları bitmeyecektir. Hemen hemen her kadın, hayatının bir döneminde mutlaka kilo verme ihtiyacı duymuştur. İnternette aramaya kalkınca yüzlerce farklı diyet listesi karşımıza çıkmaktadır. Peki, bunlardan hangisi, neye göre seçilmelidir? Popüler diyetlerden bazıları aşağıda kısaca açıklanacaktır.

Atkins Diyeti

Temel prensibi, protein ağırlıklı beslenip alınan karbonhidrat oranını azaltmaktır. Dr. Atkins diyor ki; vücut karbonhidrat eksikliğinde enerji elde etmek için yağları kullanmaya başlar ve bu şekilde mutlaka yağ yakılır. Diyetin ilk on dört gününde kafein, ekmek, tahıl, meyve, makarna ya da nişastalı sebzeler tüketilmemekte, daha sonra yavaş yavaş listeye eklenmektedir. Bu diyetin riskleri konusunda çok tartışma mevcuttur.

Dukan Diyeti

Temel prensibi, yüzde altmış sebze, yüzde kırk protein. Başlangıç aşaması denen ilk haftada yalnızca protein alınmaktadır. Seyir dönemi denen ikinci aşamada proteinle birlikte sebze de tüketilmektedir. Bu aşamalarda alınabilen tek karbonhidrat yulaf kepeği ve yemek saati ve porsiyon miktarında da herhangi bir sınırlama yoktur. Güçlendirme dönemi denen aşamada azar azar meyve ve karbonhidrat tüketimi başlamaktadır. Koruma evresi denen son aşamada ise haftada bir gün yalnızca protein almak şartı dışında her şey serbesttir. Doktorlar bu diyetin çok riskli olduğunu söylemekteler.

Akdeniz Diyeti

Doktorlar tarafından tartışma götürmez en sağlıklı diyet olarak onaylanmış Akdeniz diyeti, başta kalp ve damar sağlığı olacak şekilde birçok rahatsızlığa karşı koruma sağlar. Tavuk, balık, mevsim meyve ve sebzeleri ve zeytinyağının mutlaka tüketilmesi istenir. Kuru baklagiller ve tam tahıllı besinler de kurallar dahilinde diyete ilave edilebilir.

Karatay Diyeti

Karatay diyeti sadece kadınlara özel değil herkes için en sağlıklı diyetlerdendir. Az az ve sık sık yemenin insülin direncine sebep olduğunu söylüyor Dr. Canan Karatay. Kalori hesabı asla yapmadan, sağlıklı yağları bol kullanarak yapılan bütün yemekleri yiyerek aç kalmadan zayıflamak bu diyetle mümkündür. Ekmek, unlu mamuller, şeker, pirinç, makarna, patates ve işlenmiş gıdaları hayatımızdan çıkartarak, arada en az dört saat olmak şartıyla günde iki ya da üç öğün yiyerek kilo verebilir ve birçok hastalıktan da kurtulabilirsiniz.Tercih sizin! Sağlıklı günler.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir