Sohbet,Chat,Kameralı Chat,Görüntülü Sohbet

Zayıflama İle Başlayan Egzersiz Süreci | Chatdelisi,Kameralı ve Görüntülü Sohbet Chat ve Arkadaşlık
Zayıflama İle Başlayan Egzersiz Süreci

Zayıflama ile başlayan egzersiz süreci

Zayıflamak ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürmek dünyadaki her insanın amaçlarından biridir. Bu isteği hayata geçirebilmek ve geri kalan ömrünü bu şekilde geçirebilmek ise oldukça zordur.

Sadece Az Yemek Çözüm Değil

Özellikle kadınların aklını sürekli meşgul eden zayıflama süreci tek başına düşünülmemelidir. Sadece daha az yiyerek kilo verme arzusu çoğu zaman hüsranla sonuçlanabilir. Çünkü daha az kalori alarak belki vücuda giren besin miktarı azaltılabilir ancak vücuttan yağ yerine kas kütlelerinin ve suyun atılmasına neden olabilir. Vücuttan gereksiz yere atılan kas kişinin vücudunu dirençsiz kılar.

Kilo Verme Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zayıflamayı kafasına koyan insanların yapmaları gereken iki şey vardır. İlk olarak düşük kalorili sağlıklı bir beslenme programı hazırlamak ve bunun dışına çıkmamak. İkinci olarak ise egzersizi hayatlarına sokmaktır.

Ne Kadar Egzersiz Yapılmalı?

Zayıflama ile başlayan egzersiz süreci kişinin kilo verme hızını oldukça yükseltir. Yediklerine dikkat eden kişi aynı zamanda günlük önerilen sürelerle egzersiz yaparsa istediği kiloya çok kısa sürede ulaşabilir

Hangi Egzersizle Başlamalı?

Uzmanların kilo verme sürecinde olanlara yönelik tavsiye ettiği egzersizlerin en başında yürüyüş yapmak gelir. Yürüyüş süreleri, günde 20 dakika başlayıp daha sonra 40 dakikaya en son da bir saate uzatılabilir.

Zayıflamaya Yardımcı Egzersizler

Yürüyüşün dışında kilo vermeye yardımcı pek çok egzersiz çeşidi vardır. Yüzme, ip atlama, pilates, yoga, aerobik, zumba, koşma gibi aktiviteler de zayıflama sürecinde oldukça yardımcıdır. Kilo verme sürecinde egzersiz yapmak kişinin dinç kalmasına da neden olur. Vücudunun her bölgesini kapsayan bir egzersiz programı yapan kişi bölgesel yağlanma şikayetinden de kurtulur.

En Etkili Bölgesel Egzersiz Hareketleri

Örneğin, karın bölgesindeki yağlanmadan şikayetçi olan biri mekik çekerek bu bölgedeki yağlardan kısa sürede kurtulabilir. Ancak kendisine düzenli ve aksatmayacağı bir mekik programı uygulamalıdır. Yine kalça bölgesindeki fazlalıklardan yakınan birisi de squat hareketiyle bu sorununu çözebilir. Çömelme olarak tabir edebileceğimiz bu hareket basen bölgesindeki yağlanma ve fazlalıkları kısa bir sürede yok etmekte çok etkilidir. Squat hareketi de az sayıda yapmaya başlanarak daha sonra arttırarak devam edilmelidir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir